Novinky

Nej... MČR dorostu Ostrava 2017


Veronika Novotná
2. místo - 1500 m
4:39,07 OR
 
Bára Placatková
4. místo - 800 m
2:16,92

Nej... Krajskský přebor mladších žáků 2017


Marian Dražan
1. místo - 800 m
2:23,07 OR
1. místo - 60 m překážek
 
Matěj Šolc
2. místo - 800 m
2:23,81 OR
 
Matěj Mach
1. místo - skok daleký
487 cm
 
Emílie Chrastinová
3. místo - skok daleký
464 cm
3. místo - vrh koulí
10,07 m
 
Tereza Klasnová
2. místo - 150 m
21,30
 
Matěj Jarušek
2. místo - 150 m
20,68
 
Tereza Placatková
2. místo - 800 m
2:30,93
 
Adéla Steinsová
3. místo - 800 m
2:38,82

Vyhledávání

Kategorie: ÚVOD

Ohlédnutí za velmi úspěšnou letní atletickou sezonou

Tady přinášíme krátký pohled zpět na atletické úspěchy klubu v uplynulé hlavní sezoně. Je se čím chlubit!!!

Letošní rok se atletům našeho klubu extrémně dařilo - jak v halové sezoně, tak venku - jak jednotlivcům, tak družstvům. 

MČR dorostenců a juniorů nás velmi potěšilo:

Verča Novotná - 3000m - 10:20 - 2. místo dorostenky
Matěj Konvalinka - 5000m 15:54 - 2. místo junioři
Honza Skalička - 3000m - 9:20 - 5. místo dorostenci
Petr Pavlišen - 1500m - 4:14 - 12. místo junioři. (Už má 1:58 na 800!!!)

Bára Placatková byla členkou týmu dorostenek, které skončily na 2. místě na mistrovství světa v běhu do vrchu (Bára byla celkově na 9. místě)

Asi nejvýraznějším úspěchem je vítězství v krajském finále družstev mladších žáků - zvítězila obě družstva - jak holky tak kluci. Co pamatujeme, tohoto nikdy příbramská nedosáhla... V těchto týmech jsou opravdové naděje - děti, které jsou ve svých dsciplínách na špici v republikových tabulkách - o tom svědčí třeba i to, že 10 z nich bylo vybráno do reprezentace Středočeského kraje na mezikrajové utkání do Vlašimi - Středočeši tu bezkonkurenčně vyhráli... Pět mladších žáků a žákyň klubu reprezentovalo Středočeský kraj na Olympiádě dětí a mládeže v Brně.

Nejvíc nás těší, že se jedná o talenty ve všech možných atletických disciplínách a je dobře vidět i výsledek práce trenérů různých technických disciplín. 

Tady je výčet těch nejlepších mladších žáků - ročníky 2004 - 2005:

Emílie Chrastinová: všestraná atletka, bezkonkurenční v míčku (přes 60m) a oštěpu, do dálky přes 5 m, výška přes 150, v míčku je aktuálně nejlepší v republice, (v oštěpu, dálce a  výšce v prvních dvanácti)

Tereza Placatková: výborná středotraťařka a vytrvalkyně, aktuálně první v republice na kilometr (3:15) a druhá v republice na 800 (2:18)

Adéla Steinsová: stín Terezy Placatkové, aktuálně 2. v republice na kilometr (3:16) a 7. v republice na 800 (2:21) a 14. na 1500

Matěj Šolc: vynikající středotraťař a vytrvalec - první v republice na kilometr (2:52), první v republice na 800m (2:12), první v republice na 1500m (4:44)

Matěj Mach: vynikající dálkař (533cm) aktuálně 10 v republice - nejlepší mezi 2005, výborný sprinter i překážkář

Marián Dražan: všestraný atlet - aktuálně druhý v republice na kilometr (2:56), devátý v republice na 800m (2:17), výborný překážkář - 23. v republice (60m př. 9,82), šikovný v oštěpu 24. v republice (30)

Matěj Jarušek: výborný sprinter - aktuálně 11. v republice na 300m (42,7), 17. v republice na 150m (19,34)

Další úspěchy se rodí v ještě mladších kategoriích – A družstvo atletické přípravky skončilo v krajském finále mezi 28 družstvy na devátém místě.

print Formát pro tisk