Starší žáci na krajském halovém přeboru

V neděli 22. 1. 2023 se v přetlakové hale v Praze na Strahově uskutečnil Středočeský krajský přebor staršího žactva. SK Sporting Příbram reprezentovalo 15 atletů, 6 dívek a 9 chlapců. A činili se. Vojta Vocílka vyhrál velmi hodnotným, novým osobní, rekordem 618 cm skok daleký. Monika Machová se v běhu na 800 m umístila na 3. místě časem 2:31,66.

K těmto medailovým úspěchům se přidali další se s novými osobními rekordy. Předtím než si Vojta Vocílka doskočil pro zlato, vybojoval 5. místo ve Finále A běhu na 60m novým osobním rekordem a překonal tak svůj několik hodin starý osobní rekord z rozběhu. Finále B běhu na 60m vyhrál Adam Zápotocký, rovněž v osobním rekordu (také jemu se podařilo překonat vytvořený osobní rekord z rozběhu). Do finále B běhu na 60m postoupil novým osobním rekordem z rozběhu i Fanda Šamšula a obsadil v něm 6. místo. Postoupit do finálových běhů se nepodařilo Ondrovi Hrabákovi, přestože si v rozběhu zaběhnul osobák.

K osobním halovým rekordům si doběhli: 150m – Karolína Laňková, Natálie Krotká a Ondra Hrabák; 300m – Marek Pergelt; 800m – Adéla Duníková a Jakub Marek. S nově vytvořeným osobákem se k běžcům připojil Karel Šimek ve vrhu koulí.

Neztratila se ani štafeta žáků na 4 x 200m ve složení Adam Zápotocký, Jakub Marek, Fanda Šamšula a Vojta Vocílka. Borci s přehledem vyhráli svůj druhý rozběh. Bohužel nalosování do  běhu s absencí další rychlejší štafety jim moc nepřálo a odsoudilo je tak k sólo běhu a boji s časomírou. V celkovém pořadí nakonec naše štafeta obsadila 6. místo.

Všem našim závodníkům děkujeme za bojovnost, výkony, umístění. Přejeme dostatek píle a úsilí v další přípravě.