Krajská soutěž atletických přípravek v Příbrami

Druhého kola závodů atletických přípravek se dne 2. 6. 2023 pořadatelsky zhostil náš klub na hřišti Gymnázia Příbram. Závodů se podobně jako prvního kola zůčastnily oddíly TJ Sokol Roztoky u Prahy, ASK Dipoli, SK Mníšecko, Sedlčany a SK Sporting Příbram. Závodilo se v atletickém víceboji – 50m, skok daleký, hod medicinbalem, štafeta 8 x 100m. Domácí prostředí s hojnou účastí fanoušků se promítlo do příbramské úspěšnosti. Famózního výsledku jsme dosáhli v běhu na 50m dívek – naše děvčata obsadila celou bednu – 1. místo Gabča Pavlíčková, 2. místo Kateřina  Štilcová, dělené 3. místo Karolína Šolcová. Do první desítky se dostaly i 6. Monika Kudweisová, 7. Eliška Zelenková, 8. Markéta Brožová, 9. Daniela Michálková a 10. Ella Klímová. Mezi chlapci obsadil v běhu na 50m Šimon Barášek 6. místo. Ve skoku dalekém děvčat obsadila Gabča Pavlíčková 1.místo, Karolína Šolcová 3. místo, Kateřina Štilcová 4. místo. Do první desítky pronikly i 6. Monika Kudweisová, 7. Daniela Michálková a 9. Eliška Zelenková. Šimon Barášek obsadil v dálce chlapců 6. místo. V hodu medicinbalem si z našich dětí nejlépe vedla Jitka Popovičová – 2. místo mezi děvčaty a David Lantora – 3. místo mezi chlapci. Štafetu 8 x 100m běželo 7 štafet, naše štafeta A obsadila 2. místo a štafeta B 4. místo. Vedením dětí byly vzhledem k pořadatelské vytíženosti trenérů pověřeny „starší“ holky Adéla Duníková s Martinou Jeníkovou a obstály na jedničku. Za přípravu a organizaci soutěže moc děkujeme Štěpánovi Duníkovi. Poděkování patří také všem trenérům a pomáhajícím dětem za hladký průběh závodů. Další závody, v pořadí již třetí kolo, nás čekají 23. 6. 2023.