Sedm příbramských frisbeeček na ME!

Česká republika vysílá dva týmy na juniorské Mistrovství Evropy v Ultimate Frisbee. Do italské Padovy si pojedou zasoutěžit týmy dívek a chlapců ve věkové kategorii do dvaceti let. Z příbramského frisbee oddílu Kachny Příbram, který funguje pod SK Sporting Příbram se na soupisku probojovalo sedm mladých sportovců.

Na mistroství Evropy se dostali tři hráči do chlapeckého juniorského týmu a čtyři hráčky do dívčího. Nominace do reprezentačních týmů probíhaly během měsíce května a v prvním červnovém týdnu 2023. O konečnou nominaci se během přípravných soustředění ucházelo něco přes osmdesát hráčů z celé České republiky.

Z našich úspěšných nominantů se konkrétně jedná o Jakuba Čambalu, Vojtěcha Vocílku a Vítka Vocílku. Za juniorky pak bude hrát Helena Blažková, Klára Čechová, Pavla Valíčková a Alena Čechová. Tři ze zmíněných juniorů – Vítek Vocílka, Alena Čechová a Klára Čechová – již byli součástí české reprezentantce minulý rok na mistrovství světa v polské Wroclawi.

Výše jmenovaní absolvovali několik výběrových soustředění ve Slatiňanech na Chrudimsku. Během letošního podzimu a letošního jara se zdokonalovali na čtyřech soustředěních v hráčských schopnostech a znalostech pravidel. Jejich zlepšení sledovali trenéři reprezentace, kteří poté na přelomu května a června ty nejlepší z nejlepších vybrali na výslednou soupisku.

Od 4. do 12. srpna budou vybraní hráči soupeřit s ostatními reprezentačními týmy z Evropy a budou se snažit pro Českou republiku vybojovat co nejlepší umístění.